İsmailağa Dergisi Resmî Web Sitesidir
Topbar widget area empty.

HİKMET DAMLALARI

وَ مَنْ يَبْتَغِ غَيْرَ الْإِسْلَامِ دِينًا فَلَنْ يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي الْاخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ

“Her kim İslam’dan başka din talep ederse (bilsin ki) kendisinden böyle bir din asla kabul edilmeyecek ve o ahirette ziyan edilenlerden olacaktır.” (Âli İmran 85)

Millet nereye gidiyor? Kimi yahudiye, kimi hristiyana imreniyor, onlar gibi olmak istiyor ve oluyor da. İnsan açlıktan ölür de bunu yapmaz.

Kızlarımız, kadınlarımız bize emanettir ne yahudiye ne hristiyana asla teslim edilmez, edilirse, Allah’ın dininden başka din aranmış olur. Kızlarımızı, kadınlarımızı bir yere teslim etmemiz gerekiyorsa İslam dininin şartlarına muvafık bir şekilde teslim etmeliyiz.

Bu günkü orta okullar, liseler, üniversiteler İslam dininin hükümlerine taban tabana zıt müesseselerdir. Buralara kızlarımız teslim edilmez! Onlara uyulmaz!

Nitekim Sure-i Maide’de Mevla Teala şöyle buyuruyor;

يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارٰٓى اَوْلِيَٓاءَۢ بَعْضُهُمْ اَوْلِيَٓاءُ بَعْضٍۜ وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ فَاِنَّهُ مِنْهُمْۜ اِنَّ اللّٰهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِم۪ينَ

“Ey iman edenler! Yahudilerle Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdır. İçinizden kim omları dost ve yardımcı edinirse o onlardandır. Allah (-u Teala) düşmana dostluk etmekle nefislerine zulmedenleri hak yoluna eriştirmez.” (Ayet: 51)

فَتَرَى الَّذ۪ينَ ف۪ي قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ يُسَارِعُونَ ف۪يهِمْ يَقُولُونَ نَخْشٰٓى اَنْ تُص۪يبَنَا دَٓائِرَةٌ

“Kalplerinde nifak hastalığı olanları: ‘Bize bir felaket isabet etmesinden korkarız.’ diyerek onların (kafirlerin) arasında (dostluk yapmak hususunda) yarıştıklarını görürsün.” (Ayet 52’den)

Münafıklar bu gibi sözleri söylemekle kalplerindeki nifakı ortaya çıkarmış oluyorlar. Allah’ın dininin galip geleceğinden ve resulünün muvaffak olacağından şüphe ediyorlar.

Mahmud USTAOSMANOĞLU
(Kuddise Sirruhu)

Related Articles